Ściany i sufity - równe i gładkie. Gładź gipsowa Knauf Uniglatt
Powierzchnie takie uzyskać można, stosując gładź gipsową UNIGLATT, i to na rozmaitych podłożach. Produkt ten pozwala wyrównać i wygładzić tynki cementowe lub cementowo-wapienne w nowym i w remontowanym domu lub mieszkaniu. Przy pomocy UNIGLATT-u perfekcjoniści mogą wygładzać tynki gipsowe lub maskować niedoskonałości ich wykonania. Położenie UNIGLATT-u na grubość około 3mm na równych, betonowych powierzchniach prefabrykatów nie wymaga wcześniejszego tynkowania i w zasadzie zastępuje cienkowarstwowy tynk, przyspieszając proces realizacji inwestycji. UNIGLATT sprawdza się też doskonale do szpachlowania całych powierzchni ścian i sufitów wykonanych z płyt gipsowo-kartonowych, dzięki czemu można uzyskać efekt otynkowanych ścian.
ZASTOSOWANIE gładzi gipsowej UNIGLATT w skrócie:
• Jako gładź do wygładzania powierzchni ścian i sufitów wykonanych z:
- tynków cementowych
- tynków cementowo-wapiennych
- tynków gipsowych.
• Jako tynk cienkowarstwowy bezpośrednio na równe, betonowe elementy prefabrykowane.
• Jako szpachla do szpachlowania całych powierzchni ścian i
sufitów wykonanych z płyt gipsowo-kartonowych.
PRODUKT - UNIGLATT to gładź gipsowa wyprodukowana na bazie gipsu z dodatkiem środków modyfikujących według innowacyjnej receptury i przetestowana przez profesjonalne ekipy wykonawcze. W opinii profesjonalistów jest:
• plastyczna
• super przyczepna
• łatwa w obróbce i szlifowaniu
• doskonała do wygładzania powierzchni ścian i sufitów.
TECHNOLOGIA WYKONANIA
Krok pierwszy - przygotowanie podłoża
Podłoże powinno być suche i czyste. Zaleca się zastosowanie środka gruntującego Tiefengrund w przypadku tynków gipsowych i płyt gipsowo-kartonowych lub Betokontaktu w przypadku betonowych elementów prefabrykowanych. Tynki cementowe i cementowo-wapienne nie wymagają gruntowania.
Krok drugi - przygotowanie produktu
Mieszankę wsypujemy powoli do wody (ok. 11 l na 20 kg), odczekujemy 3-5 min., a następnie mieszamy mieszadłem wolnoobrotowym aż do uzyskania jednorodnej masy o konsystencji gęstej śmietany. Tak przygotowana mieszankę należy zużyć w ciągu około 60 min.
Krok trzeci - nakładanie zaprawy
Zaprawę naciągamy za pomocą nierdzewnej pacy na grubość do 3 mm, silnie dociskając ją do podłoża. Po całkowitym wyschnięciu zaprawy po około 24 godz. możemy nakładać kolejną warstwę, o ile wymaga tego jeszcze wyrównanie powierzchni.
Krok czwarty - szlifowanie
Powierzchnie pokryte UNIGLATT'em szlifujemy po całkowitym wyschnięciu ostatniej warstwy.
W efekcie końcowym uzyskujemy ściany i sufity równe i gładkie,
tworzące doskonałe podłoże pod farby białe lub w innym, dowolnym
kolorze.